top of page

BLOG

taxi-car.png

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

26.07.19, 11:48

GORĄCE OCZEKIWANIA NA ZMIANĘ PRZEPISÓW (1 STYCZNIA 2020 roku)!

Otrzymujemy coraz więcej zapytań dotyczących nadchodzących zmian w przepisach - LEXUBER. Śledzimy na bieżąco każde nowe informacje jakie pojawiają się w tym temacie. Równocześnie dajemy gwarancję tego, że nasze rozwiązanie jest i zawsze będzie aktualne i zgodne z wymaganiami czy to naszych Klientów czy Ustawodawcy.


Pragnę zwrócić uwagę na fakt, że przepisy, nad którymi pracują obecnie nasi posłowie obowiązują już np. na Łotwie, gdzie obsługujemy firmę liczącą ponad 1000 aut. Dostosowaliśmy tam System Tiskel do lokalnych wymagań dzięki czemu nasz Klient mógł zachować ciągłość w działaniu. Aplikacja mobilna pełni tam również funkcję taksometru a klient po zrealizowanym zleceniu otrzymuje rachunek na adres e-mail. Wszelkie dane niezbędne do odtworzenia sposobu naliczenia płatności są kolekcjonowane w naszym Systemie na wypadek kontroli.


Sytuacja prawna dotycząca rynku taxi w Anglii jest równie ciekawa i podobnie jak w Polsce budzi wiele emocji. Tam właściciele firm taksówkowych muszą dbać o zachowanie odpowiednich procedur podczas przekazywania zleceń do kierowców. W maju 2017 roku reklamacja jednego z klientów, powołującego się na nowe przepisy, spowodowała wewnętrzną kontrolę w firmie, która to zakończyła się sprawą w sądzie. Dostawca oprogramowania dla tej firmy musiał wtedy wykazać, że jego system wysyła zlecenia zgodnie z obowiązującymi wytycznymi.


Działając nie tylko w Polsce ale i za granicami naszego kraju rozumiemy jak ważne jest utrzymywanie systemu w zgodności z panującymi przepisami. Ze swojej strony gwarantuję, że zanim wskazane wytyczne zaczną obowiązywać będą już one zaimplementowane i przetestowane w naszym rozwiązaniu.


Tomasz Dobosz


Zapoznaj się z nową Ustawą.

prints-cropped_edytowane.jpg
ZOBACZ WIĘCEJ W GALERII:
bottom of page